Nauka obsługi programu DaVinci Resolve Cut najszybszego i najbardziej profesjonalnego edytora video na świecie - Projekt Edukacja: Zajęcia online

Zajęcia online Nauka obsługi programu DaVinci Resolve Cut najszybszego i najbardziej profesjonalnego edytora video na świecie

DaVinci Resolve 16 to jedyne na świecie rozwiązanie, które łączy profesjonalną edycję 8K, korekcję kolorów, efekty wizualne i postprodukcję audio w jednym narzędziu programowym! Możesz błyskawicznie przełączać się między edycją, kolorem, efektami i dźwiękiem za pomocą jednego kliknięcia.

Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualnym artystą, czy częścią dużego zespołu współpracującego, łatwo jest zrozumieć, dlaczego DaVinci Resolve jest standardem wysokiej klasy postprodukcji i wykończenia większej liczby filmów fabularnych, programów telewizyjnych i reklam z Hollywood niż jakiekolwiek inne oprogramowanie.

DaVinci Resolve CutNowy szybszy sposób nieliniowej edycji video

Nieliniowa edycja na komputerze tak naprawdę nie zmieniła się od lat. Chociaż interfejsy mogą się różnić w zależności od systemu, podstawowe koncepcje i przepływy pracy pozostały takie same. Moduł ?Cut? stanowi wyzwanie dla tradycyjnego sposobu pracy z nowatorskimi, ale znanymi koncepcjami, takimi jak tryb taśmy źródłowej i narzędzie przycinania A / B. Dwie nowoczesne funkcje zakorzenione w przeszłości. Tworzenie modułu ?Cut? nie polegało na uproszczeniu, a na usuwaniu niepotrzebnych rzeczy i tworzeniu potężnych, profesjonalnych narzędzi, które pomogą Ci pracować szybciej. Czasami oznacza to pożyczanie rzeczy, które były wspaniałe w przeszłości i przenoszenie ich w przyszłość!

DaVinci Resolve opcja Source Tape - Projekt Edukacja

Source Tape

W czasach taśmy filmowej znalezienie klipu było łatwe, ponieważ można było po prostu przewijać taśmę w górę i w dół, aby wyświetlać materiał i wybierać ujęcia. Dzisiaj znalezienie odpowiedniego klipu w katalogu z setkami plików jest powolne. Dzięki opcji ?Source Tape? nie musisz już tracić czasu na przeszukiwanie katalogów, aby znaleźć potrzebny klip. Wystarczy kliknąć przycisk ?Source Tape?, a wszystkie klipy z katalogu pojawią się w przeglądarce jako pojedyncza długa ?taśma?. Ułatwia to przeglądanie wszystkich ujęć, znajdowanie potrzebnych części i szybkie edytowanie ich na osi czasu! Jest to staromodny pomysł, który został całkowicie zmodernizowany, aby pomóc Ci szybko znaleźć potrzebne ujęcia!

DaVinci Resolve opcja Dual Timeline - Projekt Edukacja

Dual Timeline

Powiększanie i pomniejszanie oraz przewijanie osi czasu jest bardzo wolne! Nowy moduł ?Cut? ma innowacyjną podwójną oś czasu, dzięki czemu nie musisz już powiększać ani pomniejszać. Górna oś czasu pokazuje cały projekt, podczas gdy dolna oś czasu pokazuje obszar, w którym pracujesz. Obie osie czasu są w pełni funkcjonalne, dzięki czemu można przesuwać i przycinać klipy w dowolnej linii czasu, która jest najwygodniejsza. Chcesz przenieść klip na sam koniec projektu? Po prostu podnieś go z dolnej osi czasu i przeciągnij na koniec górnej osi czasu. Dzięki podwójnej osi czasu zawsze będziesz wiedział, gdzie jesteś, ponieważ zawsze masz powiększoną oś czasu, która jest idealna do przycinania i dostrajania zmian za pomocą narzędzi kontekstowych.

DaVinci Resolve opcja Trim Tool - Projekt Edukacja

Trim Tool

Często jedynym miejscem, w którym można wykonać dokładne przycinanie, jest oś czasu. Jednak dzięki nowej funkcji cięcia można wyświetlać punkty przycinania wyświetlane w przeglądarce i przycinać je bardzo dokładnie. Ten nowy widok graficzny, znany również jako trymer A / B, pozwala dostosować każdą edytowaną stronę za pomocą liczników klatek numerycznych i narzędzi przesuwania. Nowe dedykowane narzędzie przycinania staje się aktywne za każdym razem, gdy przycinasz klip. W ten sposób możesz precyzyjne przycinać klipy przed dodaniem ich do osi czasu. W ten sposób możesz przycinać klipy na 3 różne sposoby - na dolnej osi czasu, na górnej osi czasu oraz edytorze przycinania!

DaVinci Resolve opcja Fast Review - Projekt Edukacja

Fast Review

Przejrzenie materiału, którego sam nie filmowałeś, może opóźnić proces edycji. Przed rozpoczęciem edycji ważne jest, aby zapoznać się z mediami. Opcja ?Fast Review? przyspiesza ten proces, szybko odtwarzając klipy i inteligentnie dostosowując prędkość odtwarzania w zależności od długości klipu. ?Fast Review? działa z opcją ?Source Tape? oraz ?Timeline? dzięki czemu nie przegapisz żadnego ujęcia. Krótkie klipy będą odtwarzane wolniej niż dłuższe. Automatyczna korekcja wysokości tonu ułatwi Tobie zrozumienie dźwięku przy dużych prędkościach!

DaVinci Resolve opcja Transform, Color, Audio and Text - Projekt Edukacja

Transform, Color, Audio and Text

Moduł ?Cut? zawiera wszystkie potrzebne narzędzia w jednym skonsolidowanym pasku poniżej przeglądarki. Dostajesz narzędzia do przekształcania obrazu, korekcji kolorów, stabilizacji, edycji dźwięku oraz filtrów, a wszystko to w jednym miejscu. Oznacza to, że będziesz mógł dostosować wszystkie parametry bez konieczności opuszczania modułu ?Cut?!

DaVinci Resolve opcja Cut, Dissolve and Smooth Cut - Projekt Edukacja

Cut, Dissolve and Smooth Cut

Opcje Cut, Dissolve oraz Smooth Cut umożliwiają szybkie przełączanie między najpopularniejszymi rodzajami przejść. Opcja cięcia zmienia punkt edycji w twarde cięcie między dwoma klipami, a przycisk rozpuszczania tworzy standardowe krzyżowanie. Płynne cięcie wykorzystuje zaawansowaną analizę optycznego przepływu obrazu, aby magicznie wygładzić skoki między podobnymi klipami!

DaVinci Resolve opcja Intelligent Editing - Projekt Edukacja

Intelligent Editing

W module ?Cut? znajdują się wszystkie standardowe typy edycji, których oczekujesz. Różnica polega na tym, że edycja w module ?Cut? jest inteligentna! Automatycznie przesuwa głowicę do miejsca ostatniej edycji, dzięki czemu możesz pracować szybciej!

DaVinci Resolve opcja Transitions and Effects - Projekt Edukacja

Transitions and Effects

Natychmiastowy dostęp do najpopularniejszych efektów bezpośrednio z modułu ?Cut?! Po prostu kliknij przycisk ?Transitions?  lub przycisk biblioteki efektów ?Effects? u góry ekranu, a zobaczysz dziesiątki przejść, modyfikatorów i efektów. Po prostu przeciągnij i upuść ten, który chcesz na osi czasu, dostosuj jego ustawienia i oglądaj w czasie rzeczywistym!

DaVinci Resolve opcja Importing Media - Projekt Edukacja

Importing Media

W module ?Cut? znajdują się opcje importu multimediów, które umożliwiają dodawanie pojedynczych plików oraz całych struktur katalogów z podfolderami. Oznacza to, że nie musisz już korzystać ze modułu ?Media?, który może się wydawać zbyt skomplikowany, szczególnie na małych ekranach laptopów. Moduł ?Cut? jest zgodny z praktycznie każdym formatem wideo, a ponadto nigdy nie musisz transkodować plików ani pracować z serwerami proxy. Wystarczy zaimportować materiał i rozpocząć edycję!

DaVinci Resolve opcja Quick Export - Projekt Edukacja

Quick Export

Kiedy masz napięty grafik, musisz być w stanie szybko dostarczać finalne projekty. Nowe narzędzie do szybkiego eksportu pozwala szybko renderować i przesyłać gotowy projekt bezpośrednio do serwisów takich jak YouTube i Vimeo. Menu ?Quick Export? znajduje się w każdym module DaVinci Resolve, dzięki czemu możesz natychmiast renderować finalny projekt bez konieczności korzystania z modułu ?Deliver?. Możesz także tworzyć własne ustawienia szybkiego eksportu.