Sprzęt komputerowy.

Praktyczne zajęcia poświęcone technicznej stronie świata komputerowego. Składamy komputery od podstaw, instalujemy urządzenia peryferyjne a także tworzymy i konfigurujemy sieci teleinformatyczne.

Komputer osobisty.

W pierwszej kolejności poznamy w teorii wnętrze komputera, po to, aby z dostarczonych części zmontować działający komputer. Idealne zajęcia dla osób lubiących majsterkować, konfigurować, zmieniać, psuć i naprawiać! Od działajacego komputera rozpoczyna się każda przygoda z informatyką.

Urządzenia peryferyjne.

Zadaniem urządzeń peryferyjnych jest rozszerzenie możliwości komputera. Jak wiadomo drukarka - drukuje, a skaner - skanuje, pytanie tylko w jaki sposób się to odbywa i jak to urządzenie skonfigurować. Dużo praktycznych zadań polegających na instalacji i deinstalacji urządzeń.

Na zdjęciu projektor firmy Barco

Sieci komputerowe.

Temat rzeka, który wydaje się rozwijać z prędkością rwącego potoku. Może tak, a może nie. Wiadomo jednak, że do funkcjonowania internetu potrzebne są takie urządzenia jak routery, przełączniki, „szkło” lub przewody FTP czy UTP. Oczywiste rzeczy, prawda? Jeśli nie, to koniecznie zapraszam na zajęcia. Gwarantuję, że po tych zajęciach sieci komputerowe przestaną być dla Ciebie tajemnicą. Dowiesz się, że to dobrze przemyślana i sporządzona dokumentacja techniczna, która sprawia, że wszystko doskonale funkcjonuje.

Na zdjęciu Router Cisco RV 110W

Pracownia komputerowa.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Brandsteattera w Poznaniu.
Do dyspozycji mamy nowoczesną salą komputerową z profesjonalnym oprogramowaniem.

Informacje o zajęciach.

Podsumowując, na tych zajęciach będziemy zajmować się praktyczną częścią informatycznego świata. Nie zabraknie wzorów i teorii, jednak nie jest to wymagane aby zrozumieć prawa jakimi rządzi się świat komputerów. Ostatecznie przyznaję, że nie jestem matematykiem, a radze sobie w tym świecie doskonale, wystarczy odrobina chęci!
Ze sprzętem komputerowym obcujemy w każdą środę od godziny 15:30 do 17:00.
Opłata miesięczna za zajęcia wynosi 100 PLN.