Oprogramowanie.

Systemy operacyjne, aplikacje biurowe, oprogramowanie użytkowe, programy graficzne itp. Jest ich tak wiele, że nie wystarczy czasu, aby je wszystkie omówić. Pogrupujemy programy pod kątem wykorzystania, zastosowania i poznamy najważniejszych reprezentantów grup.

Systemy operacyjne.

Może wiesz, że oprócz Windows istnieje kilka równoległych systemów operacyjnych takich jak Linux, MacOS lub Unix. Na zajęciach poznamy je wszystkie, omówimy, zainstalujemy i ocenimy przydatność w codziennym życiu ucznia.

linux projekt edukacjaLogo Apple MacLogo Microsoft

Oprogramowanie użytkowe.

Duża grupa programów, która pomaga w zarządzaniu kontaktami, plikami, muzyką także w doborze kolorów i wielu innych nieokreślonych w tym miejscu czynności. Ich zadaniem jest ułatwiać prace, ale co robić kiedy tego nie robią? Poznamy wiele programów, nauczymy się z nich korzystać, instalować, odinstalowywać, a przede wszystkim oceniać ich przydatność.

Logo Apple ApertureLogo Apple iTunesLogo ColorSchemer StudioLogo DropboxLogo Google DriveLogo VMware Fusion

Oprogramowanie biurowe.

Nie tylko w pracy biurowej lecz także w trakcie nauki, przyjdzie tobie wiele razy napisać wypracowanie, wykonać obliczenia, zaprezentować swoją osobę. My zaczniemy jednak od poprawnej budowy dokumentu, a wszystko po to, aby w pracy z programem używać tylko odpowiednich narzędzi.

Logo Microsoft WordLogo Microsoft ExcelLogo Microsoft Power PointLogo Microsoft OutlookLogo Apple PagesLogo Apple NumbersLogo Apple KeynoteLogo Apple Mail

Programy graficzne.

Wkraczamy w świat cyfrowych artystów. Przedłużeniem wyobraźni artysty może być na przykład program komputerowy. Biegłe i umiejętne korzystanie z programów graficznych może bardzo pomóc artyście wyrazić swoje myśli. Dlatego poznamy terminologie używane przez grafików, techniki tworzenia, sposoby zapisu i łączenia plików w jedną całość, a wszystko po to, aby przenieść projekt z ekranu na papier.

Logo Adobe Illustrator CCLogo Adobe PhotoshopLogo Affinity DesignerAutodesk 3DS MAXLogo CorelDRAW X8Logo GIMP

Pracownia komputerowa.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Brandsteattera w Poznaniu.
Do dyspozycji mamy nowoczesną salą komputerową z profesjonalnym oprogramowaniem.

Informacje o zajęciach.

Mam świadomość, że rok szkolny jest krótki, a programów wiele, jednak dobrze poznane podstawy pozwolą tobie samodzielnie odnaleźć się w świecie zarówno programów jak i technik komputerowych.
Biegła znajomość narzędzi to spora część Twojego zawodowego sukcesu.
Oprogramowanie komputerowe poznajemy w każdy poniedziałek od godziny 15:30 do 17:00.
Opłata miesięczna za zajęcia wynosi 100 PLN.