Zajęcia
informatyczneProfesjonalne programowanie stron internetowych dla młodzieży szkolnej powyżej 11 roku życia!

Zajęcia kierujemy do osób, które pomimo młodego wieku, widzą siebie w zawodzie projektanta stron internetowych, a przede wszystkim są w stanie myśleć bez smartfona przez 4 godziny.

Jeśli uważasz, że kieszonkowe od rodziców to najlepsza forma pozyskiwania środków na własne potrzeby, to ten kurs zdecydowanie nie jest dla Ciebie, ponieważ uczymy z przyjemnością, jednak nie dla przyjemności!

Strony oraz technologie internetowe to nasza propozycja zajęć informatycznych dla młodzieży na najbliższe 2 lata!

Strony internetowe #1poziom podstawowy (3 miesiące)

Kod źródłowy HTML i CSS

W trakcie zajęć nauczysz się tworzyć bezbłędny kod źródłowy HTML oraz CSS, zgodny z wytycznymi konsorcjum W3C. Bardzo dużo uwagi poświęcimy strukturze dokumentu oraz semantyce znaczników HTML5.

Pliki i foldery

Nauczysz się tworzyć pliki i foldery, poznasz zasady panujące w systemie plików Windows oraz różnice w stosunku do systemów serwerowych Linux. Poznasz także środowisko MS-DOS i nauczysz się poruszać w systemie plików za pomocą komend.

Umiejętności i doświadczenie

Na tym etapie będziesz zdobywał praktyczną wiedzę i umiejętności na temat tworzenia serwisów internetowych. Będziesz zachęcany do praktycznego wykorzystania swojej wiedzy!

Rozwój osobisty

Całą zdobytą wiedzę wykorzystasz do zarządzania dużym serwisem internetowym oraz do codziennej pracy z komputerem.

Test umiejętności

Po trzech miesiącach nauki przyjdzie czas na ocenę końcową, którą zaproponują obiektywne narzędzia programistyczne Google PageSpeed Insight, Structured Data Testing Tool oraz W3C Unicorn Validator.

Strony internetowe #2poziom praktyczny (6 miesięcy)

Strony responsywne

Nauczysz się Tworzyć strony przeznaczone dla urządzeń mobilnych, tabletów oraz komputerów stacjonarnych.

Systemy zarządzania treścią

W trakcie zajęć nauczysz się zarządzać dużym serwisem internetowym z wykorzystaniem systemu zarządzania treścią Joomla.

Samodzielna instalacja

Twoja nauka rozpocznie się od samodzielnej instalacji systemu Joomla na profesjonalnym serwerze internetowym.

Agregacja danych

Stworzysz strukturę kategorii oraz artykułów analogicznie do struktury plików i folderów korzystając przy tym z wiedzy z zajęć podstawowych.

Umiejętności i doświadczenie

W trakcie zajęć nie będziesz oceniany! Będziesz zachęcany do dalszego rozwoju osobistego oraz praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy w komercyjnym świecie.

Rozwój osobisty

Całą zdobytą wiedzę wykorzystasz jako wstęp do pozycjonowania organicznego SEO na poziomie podstawowym lub do prowadzenia dużej strony internetowej.

Test umiejętności

Po 6 miesiącach nauki kurs zakończy się praktycznym egzaminem sprawdzającym wiedzę informatyczną oraz wstępem do edukacji finansowej. Zadaniem uczestnika będzie wykazać się projektem komercyjnym strony.

Strony internetowe #3poziom zaawansowany (9 miesięcy)

Formularze

W trakcie zajęć nauczysz się tworzyć formularze w środowisku HTML, które są podstawą do działania aplikacji internetowych takich jak na przykład Facebook.

JavaScript, jQuery i AJAX

Poznasz bibliotekę jQuery, podstawy języka obiektowego JavaScript oraz zagadnienia AJAX, czyli asymetrycznego wysyłania zapytań do serwerów internetowych oraz przetwarzania odebranych danych.

Umiejętności i doświadczenie

Przez cały czas będziesz wykorzystywał dotychczasową wiedzę do realizacji rozpoczętych lub nowych projektów komercyjnych.

Rozwój osobisty

Całą zdobytą wiedzę wykorzystasz jako wstęp do programowania aplikacji bazodanowych w języku PHP na poziomie podstawowym.

Test umiejętności

Po 9 miesiącach nauki kurs zakończy się egzaminem, gdzie ocenę końcową zaproponują właściciele agencji reklamowych, przedsiębiorcy i rodzice.

Strony internetowepodsumowanie programu nauczania

Programowanie aplikacji bazodanowych

Po ukończeniu kursu „Strony internetowe” mamy dla Ciebie kolejne propozycje rozwoju osobistego. Aplikacje internetowe to połączenie języka programowania po stronie serwera (back-end) z bazami danych, gdzie wynikiem działania Twojego kodu będzie strona internetowa.

Pozycjonowanie organiczne SEO

Osoba zajmująca się pozycjonowaniem, powinna wiedzieć wszystko o projektowaniu stron i ich kodzie źródłowym. Dlatego po ukończeniu kursu „Strony internetowe” mamy dla Ciebie kolejną propozycję zawodową. Nauczymy Ciebie wpływać na wyniki wyszukiwania silników Google lub zwrócimy uwagę na to co jest dla nich istotne. Na rezultat pozycjonowania organicznego przyjdzie Tobie poczekać jednak nasze sprawdzone mechanizmy oraz aplikacje poznasz od razu w trakcie zajęć.

Edukacja finansowa

Na zajęciach będziesz tworzył aplikacje, które będziesz mógł od razu sprzedać. Znajomość tworzenia stron internetowych oraz systemów zarządzania treścią ułatwi Tobie wdrażanie pomysłów w życie.

Umiejętności o dużej wartości rynkowej

W trakcie dwóch lat zajęć „Strony internetowe” nauczysz się praktycznego zawodu twórcy stron internetowych na poziomie zaawansowanym. Wiedza będzie doskonałym wstępem do dalszego rozwoju umiejętności programistycznych i analitycznych, a na pewno ważnym elementem twoich osobistych umiejętności.

Strony internetowe

Teraz już rozumiesz dlaczego opanowanie umiejętności tworzenia stron internetowych jest dla nas i dla Ciebie ważne. Uważamy, że opanowanie HTML i CSS na poziomie zaawansowanym jest najlepszą podstawa do pozycjonowania i projektowania aplikacji internetowych.

Wartość rynkowa

Pamiętaj nikt nie będzie Ciebie oceniał na zajęciach. Jedyną oceną będzie ocena wartości rynkowej Twoich umiejętności w starciu z rzeczywistością. Liczy się rezultat, zawsze!

Strony internetowe wymagane umiejętności na zajęciach

 Wymagane umiejętności
HTMLCSSPHPSQL
Strony internetowe, poziom 1
Nauka programowania w środowisku HTML oraz CSS. Zgodność ze standardami W3C, Schema.org, OpenGraph
       
Strony internetowe, poziom 2
Projektowanie stron na komputery, telefony i tablety oraz zarządzanie serwisem internetowym za pomocą aplikacji Joomla CMS
Strony internetowe
poziom 1
Strony internetowe
poziom 1
   
Strony internetowe, poziom 3
Formularze HTML, podstawy JavaScript, jQuery oraz technologia AJAX
Strony internetowe
poziom 2
Strony internetowe
poziom 2