Zajęcia
informatyczneProfesjonalne programowanie stron internetowych dla młodzieży!

Zajęcia kierujemy do osób, które pomimo młodego wieku, widzą siebie w zawodzie projektanta stron internetowych, a przede wszystkim są w stanie myśleć bez smartfona przez 4 godziny.

Jeśli uważasz, że kieszonkowe od rodziców to najlepsza forma pozyskiwania środków na własne potrzeby, to ten kurs zdecydowanie nie jest dla Ciebie, ponieważ uczymy z przyjemnością, jednak nie dla przyjemności!

Strony oraz technologie internetowe to nasza propozycja zajęć informatycznych dla młodzieży na najbliższe 2 lata!

Kodowanie HTML5.

Pracę nad stroną rozpoczniemy od poznania składni języka HTML5. Wszystkie serwisy internetowe duże i małe wyświetlają się dzieki znacznikom, które są częścią jezyka przeglądarek. Pisząc odpowiednie znaczniki wydajemy polecenia przeglądarce, która następnie generuje widok dokumentu zgodnie z poleceniami. Obecnie dostępnych jest wiele aplikacji do automatycznego i wizualnego tworzenia stron. Oczywiście rozwiązania te mają swoje zalety jak i wady, jednak z programowaniem nie mają wiele wspólnego. Dlatego my pójdziemy inną, sprawdzoną i profesjonalną ścieżką, pisząc nasz kod ze zrozumieniem linijka po linijce.

Zdjęcie monitora z uruchomionym programem Zend Studio

Wygląd strony czyli kaskadowe arkusze styli CSS.

To jak będzie wygladała Twoja strona w przeglądarce zależy od znajomości i biegłości posługiwania się poleceniami języka CSS. Podobnie jak w przypadku HTML poznamy składnię języka, atrybuty oraz ich właściwości, co ostatecznie pozwoli nam tworzyć dowolny wygląd strony samodzielnie i ze zrozumieniem.

Czyszczenie kodu strony.

Wyszukiwarka Google dba o to, aby proponowane w ich wynikach strony śmigały szybko zarówno na komputerach jak i urządzeniach przenośnych. Autorzy wyszukiwarek opracowali specjalne narzędzia do testowania poprawności kodu oraz szybkości działania strony. Na autorów poprawnych stron czeka nagroda w postaci wyższych pozycji na listach wyszukiwania. Dlatego poświęcimy tematowi optymalizacji kodu dużo czasu i uwagi, ponieważ tak pracują profesjonaliści!

Publikacja strony w internecie.

Wszystkie projekty wykonane podczas zajęć zostaną umieszczone na profesjonalnym serwerze internetowym!
Na zdjęciu serwer firmy Synology - Projekt Edukacja

Strony internetowe #1poziom podstawowy (3 miesiące)

Kod źródłowy HTML i CSS

W trakcie zajęć nauczysz się tworzyć bezbłędny kod źródłowy HTML oraz CSS, zgodny z wytycznymi konsorcjum W3C. Bardzo dużo uwagi poświęcimy strukturze dokumentu oraz semantyce znaczników HTML5.

Pliki i foldery

Nauczysz się tworzyć pliki i foldery, poznasz zasady panujące w systemie plików Windows oraz różnice w stosunku do systemów serwerowych Linux. Poznasz także środowisko MS-DOS i nauczysz się poruszać za po systemie plików za pomocą komend.

Umiejętności i doświadczenie

Na tym etapie będziesz zdobywał praktyczną wiedzę i umiejętności na temat tworzenia serwisów internetowych. Będziesz zachęcany do praktycznego wykorzystania swojej wiedzy!

Rozwój osobisty

Całą zdobytą wiedzę wykorzystasz do zarządzania dużym serwisem internetowym oraz do codziennej pracy z komputerem.

Test umiejętności

Po trzech miesiącach nauki przyjdzie czas na ocenę końcową, którą zaproponują obiektywne narzędzia programistyczne Google PageSpeed Insight, Structured Data Testing Tool oraz W3C Unicorn Validator.