Grafika
komputerowaGrafika komputerowa od podstaw dla młodzieży!

Zajęcia kierujemy do osób, które pomimo młodego wieku, widzą siebie w zawodzie grafika komputerowego, a przede wszystkim są w stanie myśleć bez smartfona przez 4 godziny.

Jeśli uważasz, że kieszonkowe od rodziców to najlepsza forma pozyskiwania środków na własne potrzeby, to ten kurs zdecydowanie nie jest dla Ciebie, ponieważ uczymy z przyjemnością, jednak nie dla przyjemności!

Grafika komputerowa to nasza propozycja zajęć dla młodzieży i dorosłych na najbliższe miesiące!

Ilustracje wektorowe.

Wszystkie nawet najbardziej skomplikowane ilustracje tworzone w programie do grafiki wektorowej składają się z dwóch typów ścieżek, otwartych i zamkniętych. Zrozumienie różnic pomiędzy typami ścieżek oraz sposobem ich tworzenia jest podstawowym i niezbędnym elementem tworzenia w świecie grafiki wektorowej.

Ilustracja wektorowa

Grafika rastrowa.

Tworząc grafikę naszym celem nadrzędnym będzie zrozumienie zasady tworzenia obrazu w oparciu o siatkę pikseli. Przyjrzymy się z bliska triadzie RGB na ekranie monitora. Dowiemy się co to jest kanał Alpha, oraz co różni obraz 24 od 32 bitowego. Poznamy narzędzia do obróbki i tworzenia dwuwymiarowej grafiki wraz z filtrami i efektami do jej modyfikacji.

Na zdjęciu tarcza Szkoły Podstawowej 38 w podglądzie pikseli grafika

Programy graficzne.

Wkraczamy w świat cyfrowych artystów. Przedłużeniem wyobraźni artysty może być na przykład program komputerowy. Biegłe i umiejętne korzystanie z programów graficznych może bardzo pomóc artyście wyrazić swoje myśli. Dlatego poznamy terminologie używane przez grafików, techniki tworzenia, sposoby zapisu i łączenia plików w jedną całość, a wszystko po to, aby przenieść projekt z ekranu na papier.

Logo Adobe Illustrator CCLogo Adobe PhotoshopLogo Affinity Designer