Strony internetowe - dzień 4

Regularne zajęcia szkolne przygotowują uczniów do samodzielnej pracy z grafiką, przede wszystkim rastrową. Na zajęciach idziemy jeszcze dalej! Omawiamy pracę z warstwami, kanałem alpha, efektami, rozdzielczością i gęstością obrazu. Ostatecznie dobieramy odpowiednie typy plików, obowiązujące w internecie! Kolejny raz okazuje się, że wiedzy jest za mało, aby świadomie i swobodnie poruszać się w świecie grafiki. Pisanie oraz skróty klawiaturowe warto ćwiczyć samemu, zrozumieć jak działa system plików i folderów, aby wiedzieć gdzie znajduje się mój projekt. Kodowanie to kwestia wprawy oraz doświadczenia, czyli godzina dziennie aby zostać mistrzem czyli Webmasterem, pamiętaj o tym!

Grafika rastrowa

Kontynuujemy pracę rozpoczętą w ławkach szkolnych! Pracujemy nad obrazem rastrowym, składającym się z punktów zwanych pikselami. W profesjonalnym oprogramowaniu Adobe Photoshop szparujemy, retuszujemy, mieszamy warstwy, zniekształcamy, generujemy gradienty ostatecznie eksportujemy. 

Adobe Photoshop

Każda osoba zajmująca się produkcją grafiki zetknęła się z programem Adobe Photoshop. Program pozwalający na swobodną manipulację obrazem. Czasu mamy tylko tyle, by zapoznać się z opcjami, które w 100% wykorzystamy na projektowanych stronach. Reszta niestety we własnym zakresie, po omacku, bez komentarza :-(

Relacje z zajęć

Materiały pomocnicze

Podstawowe komendy MS-DOS znajdziesz na stronie Projekt Edukacja w dolnym menu Pomoc
Edytor kodu źródłowego HTML pobierzesz ze strony producenta Notepad++
Materiały szkoleniowe dostępne są na stronie Projekt Edukacja
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku

Prace końcowe nad stroną

Projektowanie graficzne

Prace nad kodem źródłowym