Strony internetowe - dzień 3

Rozpoczynamy projektowanie graficzne przyszłej strony internetowej. Adobe Illustrator zdominował świat grafików i trzeba szczerze przyznać, że całkiem zasłużenie. Na zajęciach poznajemy jednak jego doskonałą alternatywę, czyli program Affinity Designer firmy Serif. Zdecydowana większość uczestników po raz pierwszy posługiwała się programem to tworzenia grafiki wektorowej, dlatego wszystko było nowe, a różnice w technikach tworzenia nieznane. 

Illustrator vs Affinity Designer

Dla osób rozpoczynających pracę webmastera ważną cechą oprogramowania będzie sposób jego licencjonowania lub też finansowania. Affinity Designer sprzedawany jest na licencji wieczystej, a Adobe Illustrator na zasadzie abonamentu. Szybkość działania jest zdecydowanie na korzyść Affinity Designer a możliwość techniczne obu programów są porównywalne.  Wszystko jak zwykle zależy od wyobraźni grafika i zasobności portfela!

Kompozycja

Tym razem zasady kompozycji stosujemy w programie graficznym. Przede wszystkim zasada „mniej znaczy więcej”, a projekty z białym tłem są tak samo dobre jak z kolorowym, ba nawet lepsze. Marginesy trzymające stronę w ryzach, aby wiersz tekstu za długi nie był, font koniecznie dowolny, dopasowany do tematyki projektu. Tak w kilku słowach opisać można to, co dzieje się na naszych zajęciach od samego rana.

Relacje z zajęć

Materiały pomocnicze

Podstawowe komendy MS-DOS znajdziesz na stronie Projekt Edukacja w dolnym menu Pomoc
Edytor kodu źródłowego HTML pobierzesz ze strony producenta Notepad++
Materiały szkoleniowe dostępne są na stronie Projekt Edukacja
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku

Prace końcowe nad stroną

Projektowanie graficzne

Prace nad kodem źródłowym