Strony internetowe - dzień 1

Przyjęło się, że dwa pierwsze dni szkolenia decydują o dalszych losach programistów! W tym roku mamy do czynienie ze zdecydowanie najmocniejszą i najbardziej zaangażowaną grupą młodzieży jaka do tej pory uczestniczyła w zajęciach. Jest atencja, jest spokój i opanowanie oraz determinacja czyli wszystkie cechy określającego zwycięzców. Jestem przekonany, że piątego dnia zobaczymy w internecie prace wszystkich uczestników zajęć!

Pliki i katalogi

Zaczynamy od totalnych podstaw, czyli poruszanie się w systemie plików za pomocą wiersza poleceń DOS. Czarne okienko MS-DOS po 38. latach odrodziło się niczym Feniks z popiołów! Należy nadmienić, że czarne okienko regularnie odkrywane jest na organizowanych przez nas zajęciach. Informatyka w obecnych czasach jest na wysokim poziomie jednak bez jej podstaw nawet praca w biurze może być problemem!

Środowisko HTML5

Oznaczamy tekst znacznikami ;-) Wygląda na to, że to na pozór trudne zadanie zostało opanowane w stopniu wystarczającym do realizacji kolejnych zadań. Pierwsze kroki w środowisku HTML, to przede wszystkim białe tło i czarny tekst, pozostający w dużym kontraście do obecnych kolorowych i multimedialnych stron. My jednak mamy konkretny cel, stworzyć stronę z treścią i zdjęciami po to, aby ostatecznie opublikować ją w internecie!

Microsoft MS-DOS

Odkrycie każdych zajęć, wiersz poleceń MS-DOS, a możliwość wydawania poleceń komputerowi za pomocą komend, to już ewidentna przesada!

Microsoft MS-DOS - Projekt Eduakcja

Relacje z zajęć

Materiały pomocnicze

Podstawowe komendy MS-DOS znajdziesz na stronie Projekt Edukacja w dolnym menu Pomoc
Edytor kodu źródłowego HTML pobierzesz ze strony producenta Notepad++
Materiały szkoleniowe dostępne są na stronie Projekt Edukacja
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku

Prace końcowe nad stroną

Projektowanie graficzne

Prace nad kodem źródłowym