Strony internetowe 2 - dzień 5

Na samym początku zajęć pada pytanie: robimy strony czy poznajemy dalej bardziej zaawansowane metody programowania stron? Decyzja demokratyczna - poznajemy techniki HTML i CSS. Strony zostaną wgrane na serwer już z domu w formie samodzielnej pracy. Bardzo dojrzała decyzja młodzieży za co należą się słowa pochwały. Celem zajęć od zawsze była chęć nauki młodzieży poparta wiarą w ich ogromne możliwości. Tą decyzją tylko udowodnili, że są gotowi uczyć się nawet w okresie Wakacji. Bardzo Wam wszystkim za to dziękuję oraz za wspólnie spędzony czas. Pamiętajcie, to początek waszej drogi, a codzienna godzinna pracy nad sobą, będzie Was zbliżała do wybranego celu!

Pływające elementy

Na koniec zajęć mamy trudny orzech do zgryzienia! Trzeba wykazać się nieprzeciętną wyobraźnią, aby zrozumieć pływające elementy na stronach internetowych. Dodatkowo sprawy nie ułatwia pozycjonowanie absolutne elementów na stronie będących w relacji do elementu nadrzędnego :-) Wiemy natomiast, że strony zbudowane na ramkach i tabelkach w obecnych czasach są Passe! 

Display Flex

W ramach permanentnego progresu rzucamy się na właściwość ?display? i jej wartość ?flex?. Zdecydowanie nowa szkoła programowania, techniki znane z HTML5 oraz CSS3. Niewielu WebMasterów wykorzystuje te właściwości, mimo iż dostępne są od wielu lat. Czy to za sprawą braku kompatybilności wstecznej przeglądarek czy stagnacji w podnoszeniu kwalifikacji, trudno odpowiedzieć. My mamy już ten temat za sobą :-)

Finaliści

Piątego dnia zajęć widać było już wyraźnie, kto polubił programowanie i zrozumiał zasady panujące w świecie informatyki! Adriannnna, Weronika, Jakub oraz Kostek, jestem przekonany, że niebawem w internecie będzie można znaleźć wasze prace!

Relacje z zajęć

Materiały pomocnicze

Podstawowe komendy MS-DOS znajdziesz na stronie Projekt Edukacja w dolnym menu Pomoc
Edytor kodu źródłowego HTML pobierzesz ze strony producenta Notepad++
Materiały szkoleniowe dostępne są na stronie Projekt Edukacja
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku

Galeria zdjęć