Strony internetowe 2 - dzień 4

Kolejny dzień zajęć rozpoczynamy od przygotowania miejsca na serwerze pod przyszłe strony internetowe! Serwer QNAP w gotowości, okazuje się, że czynności takie jak mapowanie dysku sieciowego jest wiedzą z pograniczna tajemnej i magicznej. Ostatecznie rozpoczynamy kodowanie przyszłej strony. Szybko okazuje się jednak, że brak wiedzy na temat optymalizacji obrazów wpływa na pogorszenie jakości naszej pracy. Decydujemy się na projektowanie strony na komputerach szkolnych i pod koniec zajęć przegranie stron na serwer.

Pliki i katalogi

Pliki i katalogi potrafią zaskoczyć nie jednego na zajęciach! Plik ZIP, czyli połączenie plików i folderów w jednym to już przesada. Prowadzący wręcz znęca się na uczestnikami rozsyłając prace w formacie ZIP :-) Ile jeszcze elementarnej informatyki do odkrycia przed nami, tego nie wie nikt!

Motywacja

Od czasu do czasu mamy chwilę na film z udziałem ludzi sukcesu, którzy dzielą się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat dorosłego życia! W każdym filmie rada ta sama, czyli nie ma magicznej recepty na sukces jest tylko ciężka nieustanna praca nad sobą i dojrzałe myślenie o przyszłości.

Relacje z zajęć

Materiały pomocnicze

Podstawowe komendy MS-DOS znajdziesz na stronie Projekt Edukacja w dolnym menu Pomoc
Edytor kodu źródłowego HTML pobierzesz ze strony producenta Notepad++
Materiały szkoleniowe dostępne są na stronie Projekt Edukacja
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku

Galeria zdjęć