Strony internetowe 2 - dzień 2

Młodzież jest wielka, wystarczy dać im tylko szansę! Linijka po linijce, ze zrozumieniem i dużą świadomością, tak właśnie poznajemy środowisko HTML i CSS. Poznajemy także zasady kompozycji, typografii oraz percepcji oka. Wykorzystujemy zasadę dynamiki Newtona, czyli akcja wywołuje reakcje, jak choćby po najechaniu myszką na link :-) Wygląda na to, że poza szybkością produkcji kodu, nie ma większych problemów na sali, co jest potwierdzeniem wielkości naszej Złotej Polskiej Młodzieży!

Warstwa wizualna

Zgodnie z wymogami HTML5 oddzielamy warstwę treści od warstwy prezentacji! Tworzymy style z klasą jednak bez klas, zmuszamy przeglądarkę do renderowania animacji oraz generowania tabelek z kolorowymi wierszami parzystymi!

Środowisko CSS3

Kolejne zasady panujące w środowisku CSS zostały opanowane w stopniu bardzo dobrym! Oczywiście nie obyło się bez płaczu i łez :-) Nie przeszkodziło to jednak w realizacji materiału zgodnie z założeniem i harmonogramem. Wielkie brawa!

FENomenalny dysk QNAP

Nie tylko młodzież jest wielka, przedsiębiorcy także pokazali, że nie jest im obojętna edukacja młodzieży! Konsorcjum FEN wsparło edukację, poprzez udostępnienie nam dysku sieciowego NAS firmy QNAP. Dysk nie byle jaki bo model TS239 w wersji Pro, czyli totalne szaleństwo! Dzięki usłudze ActiveDirectory oraz protokołowi SMB, będziemy jutro tworzyć strony jak dotychczas, z tą różnicą, że za pomocą serwera Apache będziemy udostępniać je w internecie w czasie rzeczywistym!

Na zdjęciu FENomenalny dysk sieciowy QNAP - Projekt Eduakcja

Relacje z zajęć

Materiały pomocnicze

Podstawowe komendy MS-DOS znajdziesz na stronie Projekt Edukacja w dolnym menu Pomoc
Edytor kodu źródłowego HTML pobierzesz ze strony producenta Notepad++
Materiały szkoleniowe dostępne są na stronie Projekt Edukacja
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku

Galeria zdjęć