Sprzęt komputerowy - dzień 4

Dzień rozpoczął się od praktycznego zadania, mianowicie od samodzielnej produkcji przewodu sieciowego. Wszystkie końcówki na przewodach zostały poprawnie zaciśnięte za co należą się gromkie brawa! Na ostatni dzień przewidziane zostało zadanie końcowe. Każda osoba będzie miała przydzielone zadanie a o wyniku zadecyduje jak zawsze rezultat!

Wady i zalety monitoringu IP

Prezentacja na żywo funkcjonalności kamer do monitoringu oraz możliwości rejestratorów. Wiemy już, że rejestratory potrafią rozpoznawać twarze i numery rejestracyjne, zliczać osoby wchodzące i wychodzące i oczywiście alarmować w momencie wykrycia ruchu. Zadaniem rejestratora jest oczywiście gromadzić materiał Video natomiast różnią się sposobem jego odtwarzania.

Usługa SAMBA

SAMBA to nie kolejny bohater kreskówek Walta Disneya tylko usługa udostępniania plików w sieci. Oprócz rozwiązań szytych na miarę takich jak serwery NAS firm QNAP i Synology, usługę udostępniania plików można zrealizować za pomocą starego Windows XP. Repozytorium plików to już dzisiaj standard w pracy biurowej. Oczywiście, że oferty tajne i poufne powinny być wysyłane w bardziej wyrafinowany sposób jak choćby za pomocą Insta, Fejsa, Snapa etc.

Relacje z zajęć