Sprzęt komputerowy - dzień 3

Po dwóch dniach transmisyjnego słowotoku prowadzącego przyszedł czas na samodzielny montaż komputera! Zadanie odwlekane w czasie ponieważ do praktyk posłużyły nam komputery z pracowni szkolnej. Wielka wiara prowadzącego w umiejętności młodzieży oraz wcześniejsze wykłady, poparte anegdotami, oklaskami i czym jeszcze nie wiadomo pozwoliły zakończyć zadanie z powodzeniem. Na jednym z komputerów system operacyjny odmówił współpracy, jednak Wiktor poradził sobie z tym zadaniem w mgnieniu oka! Wielki kciuk w górę za stoicki spokój i opanowanie sytuacji!

8P8C czyli RJ45

Chłodniejszy dzień należało wykorzystać maksymalnie! Dlatego po przerwie obiadowej przyszedł czas na przewody sieciowe. Dużo śmiechu i tyle samo prób nakładania wtyku na przewód. Oczywiście wszystko zgodnie ze standardem T568B ;-) Poprzeczka wysoko, każdy otrzyma 3 wtyki na przewód, który niczym kij, ma dwa końce. Challange polega na tym, aby nie zmarnować żadnego wtyku tym samym jeden wtyk albo zwrócić prowadzącemu, albo zrobić sobie wisiorek!

Verbal Media

Rozkładanie i składanie komputerów było doskonałą okazją do rozwijania umiejętności werbalnych! Celowo osoby proszące o pomoc prowadzącego były odsyłane do starszych i już wprawionych w tematach komputerowych uczestników. Tutaj wielki ukłon dla Jakuba i Aleksa za pomoc młodszym, zbierającym doświadczenie uczestnikom! Należy też wspomnieć, że w zajęciach uczestniczy Martyna, która ku wielkiemu zdziwieniu prowadzącego wykonuje każde zadanie wzorcowo.

Relacje z zajęć