Sprzęt komputerowy - dzień 2

Nowy dzień nie zapowiadał się na tak skomplikowany jakim ostatecznie się okazał! Montaż chłodzenia wodnego w komputerze Wiktora oraz instalacja, niemożliwego do zainstalowania systemu operacyjnego Windows na komputerze Artura to totalne szaleństwo! Dodatkowo wilgotność na zewnątrz oraz temperatura wewnątrz do sprzymierzeńców nie należała. Ostatecznie jednak ogłaszamy absolutne zwycięstwo doświadczenia życiowego nad bezduszną maszyną.

Instalacja Windows

Nadszedł czas samodzielnej instalacji systemu operacyjnego! Płyty CD oraz DVD zostały wyparte przez ultraszybkie łącza internetowe, dlatego instalujemy system z pamięci USB. Sama instalacja nie była aż tak trudna jak zmuszenie komputera do startu z urządzenia udającego CD-ROM. Ostatecznie Windows działa, tapeta oczywiście zmieniona na tapetę prędkości, bo przecież każdy wie, że zmiana tapety pulpitu jest ważniejsza od sterowników :-) 

Sieć komputerowa

Topologia sieci internet oraz podstawowe komendy do restartowania internetu od dzisiaj już znamy ;-) Teraz pozostało odkryć dlaczego w komputerach szkolnych nie działa YouTube, oraz jak złamać hasło do komputera nie posiadającego hasła i można zacząć żyć pełnią życia. Patrząc na zdziwione twarze uczestników w trakcie wykładu o sieciach rodzi się pytanie: dlaczego w czasach internetu, uczniowie nie wiedzą nic na temat Internetu? 

Relacje z zajęć