Sprzęt komputerowy - dzień 4

Dzisiaj za pomocą konsoli MMC zarządzaliśmy serwerem ActiveDirectory. Tworzenie jednostek organizacyjnych, planowanie struktury pracowników oraz ustawienia bezpieczeństwa w sieci z domeną to główne nasze zadania. Cztery dni to jednak za mało, aby przekazać całą wiedzę prowadzącego na temat komputerów oraz sieci. Było mi bardzo miło Was poznać. Życzę Wam wszystkim powodzenia na niwie szkolnej, a w przyszłości zawodowej!

Remote Desktop

Każdy Windows Server oraz Windows w wersji Pro pozwala na zdalne zarządzanie komputerem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić sporo roboczego czasu i sił. Opcję zdalnego logowania włączamy we właściwościach „Ten komputer” i oczywiście należy pamiętać o zaporze firewall. Bez dodania odpowiedniej reguły lub wyłączeniu firewalla nie ma mowy o nawiązaniu połączenia.

GPO

Zarządzanie użytkownikami oraz komputerami w usłudze ActiveDirectory odbywa się za pomocą reguł Global Policy. Zaawansowane reguły pozwalają, na całkowite przejęcie kontroli nad stacją roboczą. Przywróciliśmy blask starym ikonom, „Ten komputer”, „Sieć” oraz „Panel sterowania”, które nie przeszkadzają użytkownikom, a bardzo pomagają administratorom w obsłudze komputera.

Relacje z zajęć

Materiały pomocnicze

Podstawowe komendy MS-DOS znajdziesz na stronie Projekt Edukacja w dolnym menu Pomoc
Pliki ISO z obrazem płyty CD/DVD nagrywamy na Pendrive za pomocą programu Rufus
Zapomniane hasło w komputerze zmieniamy za pomocą programu Microsoft DaRT
System Windows instalujemy poprzez sieć za pomocą programu Serva
Konfigurację komputera sprawdzamy programem Speccy
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku

Rozkręcanie i składanie…

…rozkręcanie i składanie. Ruch, magnetyczny ruch, ściana przy ścianie!