Sprzęt komputerowy - dzień 1

Drugie warsztaty pod szyldem ?Sprzęt komputerowy? rozpoczęte! Tym razem ze stoickim spokojem jednak na wysokim poziomie. Wśród uczestników są osoby ze szkół średnich o profilu informatycznym. Udaje nam się realizować punkt po punkcie, a nawet więcej. Wnioski wyciągnięte z pierwszych warsztatów rzutują na obecny program. Odpowiedzi z ankiety wpłynęły na decyzję o rezygnacji z systemu Linux na korzyść systemu Windows Server 2016. Jutro stworzymy gęsty las domenowy :-)

Podstawy informatyki

Ja na rasowych informatyków przystało zaczynamy od teorii a kończymy na wierszu poleceń DOS. Czarne okienko MS-DOS odkrywane jest regularnie na każdych zajęciach z nową grupą uczestników jednak tym razem nie widać zdziwienia. Grupa dojrzała i świadoma, krok po kroku, komenda za komendom i temat przerobiony!

Instalacja OS Windows

Po bloku teoretycznym przyszedł czas na praktykę. Rozpoczynamy od instalacji WIndows, ponieważ komputer bez oprogramowania jest tylko metalową puszka, doskonale zbierającą kurz. Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows 10, wszystko pierwszego dnia na wszystkich komputerach jednocześnie! Serva daje radę, przełączniki także, a ruchu sporo!

Relacje z zajęć

Materiały pomocnicze

Podstawowe komendy MS-DOS znajdziesz na stronie Projekt Edukacja w dolnym menu Pomoc
Pliki ISO z obrazem płyty CD/DVD nagrywamy na Pendrive za pomocą programu Rufus
Zapomniane hasło w komputerze zmieniamy za pomocą programu Microsoft DaRT
System Windows instalujemy poprzez sieć za pomocą programu Serva
Konfigurację komputera sprawdzamy programem Speccy
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku

Rozkręcanie i składanie?

?rozkręcanie i składanie. Ruch, magnetyczny ruch, ściana przy ścianie!