Sprzęt
komputerowy.

Najbliższa przyszłość należeć będzie do specjalistów z dziedziny IT. Powstanie wiele nowych zawodów, którch dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Patrząc na kierunki rozwoju przemysłu, jesteśmy przekonani, że duża ich część będzie związana z komputerami, zarówno obsługą jak i programowaniem.

Od samego początku naszym celem nadrzędnym jest praktyczna nauka zawodu. Tematy takie jak strony internetowe, sieci komputerowe, programowanie aplikacji bazodanowych to wiedza gotowa do wykorzystania od zaraz. Nasze zajęcia przeznaczone są dla osób przedsiębiorczych, które swoją przyszłość finansową wiążą z branżą IT.

Nasze zajęcia kierujemy do osób, które są w stanie samodzielnie myśleć, pracować w grupie a przede wszystkim wytrzymać bez smartfona przez 6 godzin.

Sprzęt komputerowy w Wakacje 2019 - Projekt Edukacja

Topologia sieci komputerowej.

Budowa i konfiguracja profesjonalnej sieci komputerowej z wykorzystaniem routera, przełączników, punktów dostępowych WiFi oraz serwera plików a wszystko pod kontrolą usługi Active Directory. Do budowy i zarządzania siecią wykorzystamy profesjonalny sprzęt i oprogramowanie firm: Microsoft, Mikrotik, UniFi, QNAP oraz Synology.

Na zdjęciu przełącznik sieciowy 8 portowy UniFi 150W - Projekt Edukacja

Monitoring wizyjny.

Sieć komputerową można wykorzystać na wiele sposobów. Na zajęciach wykorzystamy potencjał sieci do zbudowania sytemu telewizji przemysłowej. Naszym zadaniem będzie uruchomić rejestrator do zapisu danych oraz instalacja i konfiguracja kamer IP. Do tego zadania wykorzystamy komputer z systemem operacyjnym Linux Debian, oprogramowanie UniFi Video NVR oraz kamery G3 Flex zasilanej z przełącznika sieciowego PoE. Oczywiście nie zabraknie sprzętu innych producentów takich jak Dahua i Hikvision.

Konfiguracja monitoringu wizyjnego na zajęciach informatycznych w Wakacje 2019 - Projekt Edukacja w Poznaniu

Serwery sieciowe.

Jaka jest rola serwera sieciowego? Czym różni się serwer od stacji roboczej? Czy zadania serwera ograniczają się do dostarczania poczty elektronicznej oraz udostępnianiu stron internetowych? Na wirtualnym komputerze zainstalujesz oprogramowanie serwerowe Microsoft Windows Server oraz Linux Debian. Poznasz różnice pomiędzy systemami oraz ich najlepsze przeczenie. Dowiesz się kiedy używać wersji graficznych, a kiedy tekstowych oraz jak zarządzać nimi zdalnie.
Na zdjęciu serwer firmy Synology

Pracownia komputerowa.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Brandsteattera w Poznaniu.

Do dyspozycji mamy nowoczesną pracownię komputerową z profesjonalnym oprogramowaniem. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8:00 i trwają do godziny 14:00.

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 z Poznania

Koszt zajęć.

Opłata za 5 dniowe zajęcia wynosi 250 PLN.
Maksymalnie w zajęciach może uczestniczyć 25 osób.
Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 11 roku życia.

Relacje z Wakacji Letnich 2019

Sprzęt komputerowy.

Złożymy komputery klasy PC, zaprojektujemy sieć, własnoręcznie wykonamy przewody, którymi połączymy ze sobą komputery. Poznamy routery, przełączniki, punkty dostępowe WiFi oraz kamery i rejestratory systemu telewizji przemysłowej.

Strony internetowe.

Profesjonalnie składamy stronę internetową czyli linijka po linijce. Nasz cel to zrozumieć działanie przeglądarki i zmusić do wykonywania naszych poleceń zawartych w kodzie! Oczywiście na koniec opublikujemy strony w internecie