Wakacje 2018.

…ponieważ wierzymy w potencjał i kreatywność młodych ludzi. Wszystko, co będziemy tworzyć, będziemy tworzyć na najwyższym poziomie jakości, a tak się składa, że będziemy projektować bezprzewodową sieć komputerową, korzystając z profesjonalnego sprzętu firmy Ubiquiti Networks. Pokażemy Tobie jak, i pozwolimy kreatywnie działać!

UniFi Cloud Key Controller.

Co to takiego i czy zakup tego urządzenia jest niezbędny? To chyba dwa najważniejsze pytania z jakimi borykają się osoby, które do tej pory nie korzystały z produktów firmy Ubiquiti Networks z serii UniFi. Cloud Controller to oprogramowanie do centralnego zarządzanie całą siecią przewodową i bezprzewodową. Oprogramowanie jest niezbędne natomiast, czy zakup specjalnego urządzenia jest konieczny? Odpowiedź na to pytanie poznasz na zajęciach jak również poznasz wady i zalety tego rozwiązania!

Na zdjęciu UniFi Cloud Key Controller do zarządzania siecią jako temat na Wakacje 2018 - Projekt Edukacja

UniFi Security Gateway.

Jaką rolę pełni router w sieci i czy ten wydatek jest naprawdę potrzebny? Kiedy wybrać model wydajniejszy, a kiedy wystarczy mała skrzynka typu „Kowalski”? Jak uzyskać dostęp do komputera w domu na przykład z restauracji McDonalds? Czy w domu mogę mieć własny serwer, jeśli tak, to co muszę zrobić? Pytania z poprzednich zajęć, na które odpowiedzi już czekają!

Na zdjęciu router UniFi Security Gateway na Wakacje 2018 - Projekt Edukacja

UniFi Switch.

Przełącznik czyli urządzenie, które do tej pory było podłączane i działało! Zwykle sprzedawane jako pudełko typu podłącz i działa lub wbudowane w router operatora internetu. Teraz okazuje się, że może mieć wpływ na szybkość i bezpieczeństwo sieci! Duży mały, nie ma znaczenia najważniejsze aby można nim było zarządzać!

Na zdjęciu UniFi Switch 8, 24 i 48 port na Wakacje 2018 - Projekt Edukacja

UniFi AP - bezprzewodowe punkty dostępowe.

Punkty dostępowe oprócz tego, że mają zapewniać bezprzewodowy dostęp do sieci to mogą jeszcze wyglądać! Charakterystyczny wygląd „talerzyków” UniFi zna każdy profesjonalny sieciowiec! Punkty dostępowe, które działają wiele lat bez wyłączania, potrafią dystrybuować sygnał tworząc siatkę punktów dostępowych, oraz przekazywać sobie przemieszczające się fizycznie urządzenia klienckie takie jak na przykład telefony czy tablety!

Korzyści dla uczestników.

Samodzielna konfiguracja urządzeń oraz łączenie komputerów w sieć to cel zajęć. Zrozumienie zasad jakimi rządzi się sieć w scentralizowanym modelu zarządzania siecią firmy Ubiquiti Networks będzie celem nadrzędnym. Stworzymy sieć bezprzewodową oraz przewodową. Omówimy zalety i wady tych sieci, wykonamy testy szybkości oraz niezawodności. Udostępnimy dane w sieci innym użytkownikom oraz nadamy im odpowiednie uprawnienia. Tworząc sieć zwrócimy szczególną uwagę na estetykę pracy, która cechuje profesjonalistów w branży.

Na zdjęciu ekrany z aplikacji UniFi Controller wraz ze sprzętem sieciowym na Wakacje 2018 - Projekt Edukacja

Pracownia komputerowa.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Brandsteattera w Poznaniu.
Do dyspozycji mamy nowoczesną pracownię komputerową z profesjonalnym oprogramowaniem.
Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8:00 i trwają do godziny 14:00.

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 z Poznania

1. termin

Tworzymy sieci od 23 do 27 lipca 2018r.
Zajęcia rozpoczynamy o 8:00 kończymy o 14:00.

2. termin

Tworzymy sieci od 13 do 17 sierpnia 2018r.
Zajęcia rozpoczynamy o 8:00 kończymy o 14:00.

Koszt zajęć.

Opłata za 5 dniowe zajęcia wynosi 300 PLN.
Maksymalnie w zajęciach może uczestniczyć 20 osób.
Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych
profesjonalnym administrowaniem sieci komputerowych
(od szóstej klasy podstawowej)