Wakacje 2018.

…ponieważ wierzymy w potencjał i kreatywność młodych ludzi. Wszystko, co będziemy tworzyć, będziemy tworzyć na najwyższym poziomie jakości, a tak się składa, że będziemy projektować reklamę. Plakat, koszulka czy naklejka? Temat dowolny! W te wakacje to ty decydujesz o tym co tworzysz. Pokażemy Tobie jak, i pozwolimy kreatywnie działać!

Koszulka z nadrukiem.

Dlaczego koszulka? Ponieważ przygotowanie projektu na materiał wymaga odpowiedniej wiedzy z materiałoznawstwa, sam proces reprodukcji jest odmienny od standardowego druku, a i możliwości wykonania są ograniczone. Uważamy, że warto wiedzieć i przygotować koszulkę okolicznościową czy reklamową samemu!

Na zdjęciu koszulki reklamowe T-shirt jako temat pracy na Wakacje 2018 - Projekt Edukacja

Zdjęcie, plakat

Wydruk zdjęcia z telefonu w wielkim formacie to zadanie dla najlepszych grafików, a jeśli dodamy do tego wydruk w czerni i bieli, zrobi się z tego wyzwanie, nie tylko dla projektanta! Nieliczne drukarnie mogą sprostać takiemu wyzwaniu. Nie możesz wpłynąć na jakość usług świadczonych przez drukarnie, jednak powinieneś mieć pewność, że Twój projekt jest poprawnie przygotowany!

Ilustracje wektorowe.

Wszystkie nawet najbardziej skomplikowane ilustracje tworzone w programie do grafiki wektorowej składają się z dwóch typów ścieżek, otwartych i zamkniętych. Zrozumienie różnic pomiędzy typami ścieżek oraz sposobem ich tworzenia jest podstawowym i niezbędnym elementem tworzenia w świecie grafiki wektorowej.

Ilustracja wektorowa

Grafika rastrowa.

Tworząc grafikę naszym celem nadrzędnym będzie zrozumienie zasady tworzenia obrazu w oparciu o siatkę pikseli. Przyjrzymy się z bliska triadzie RGB na ekranie monitora. Dowiemy się co to jest kanał Alpha, oraz co różni obraz 24 od 32 bitowego. Poznamy narzędzia do obróbki i tworzenia dwuwymiarowej grafiki wraz z filtrami i efektami do jej modyfikacji.

Na zdjęciu tarcza Szkoły Podstawowej 38 w podglądzie pikseli grafika

Korzyści dla uczestników.

Podczas zajęć szkolnych dzieci pracują z programami do tworzenia grafiki rastrowej takimi jak na przykład Microsoft Paint, a w niektórych szkołach nawet z programu GIMP. Zagadnienia grafiki wektorowej oraz wydawniczej są tematem pomijanym. Nasze zajęcia są bardzo praktyczne, przyszłościowe i wykraczają daleko poza podstawę programową szkoły podstawowej. Jeśli chcesz być w przyszłości twórcą gier komputerowych, stron internetowych, grafikiem komputerowym lub wzorowym uczniem z informatyki to wiedza z moich zajęć będzie dla Ciebie solidnym fundamentem.

Pracownia komputerowa.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Brandsteattera w Poznaniu.
Do dyspozycji mamy nowoczesną pracownię komputerową z profesjonalnym oprogramowaniem.
Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8:00 i trwają do godziny 14:00.

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 z Poznania

2. termin

Projektujemy od 30 lipca do 3 sierpnia 2018r.
Zajęcia rozpoczynamy o 8:00 kończymy o 14:00.

2. termin

Projektujemy od 6 do 10 sierpnia 2018r.
Zajęcia rozpoczynamy o 8:00 kończymy o 14:00.

3. termin

Projektujemy od 20 do 24 sierpnia 2018r.
Zajęcia rozpoczynamy o 8:00 kończymy o 14:00.

Koszt zajęć.

Opłata za 5 dniowe zajęcia wynosi 300 PLN.
Maksymalnie w zajęciach może uczestniczyć 20 osób.
Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych projektowaniem grafiki reklamowej
(od szóstej klasy podstawowej)