Strony internetowe. Informatyczne Ferie w Poznaniu dla młodzieży
powyżej 11 roku życia!

Strony oraz technologie internetowe to nasza propozycja zajęć informatycznych dla młodzieży na Ferie Zimowe 2020.

Dzisiejsze strony internetowe nie wyglądają już jak dokumenty naukowe - a taki był właśnie początek Internetu. Obecnie internet to najszybsze medium wymiany informacji. W sieci szukamy wiedzy, oglądamy seriale, gramy w gry, czyli robimy wszystko to, czego twórcy internetu, nawet w najbardziej futurystycznych snach, przewidzieć nie mogli.

A ile jeszcze przed nami? Na pewno zawód projektanta systemów internetowych jeszcze długo będzie cieszył się powodzeniem. Umiejętność tworzenia stron to praktyczna umiejętność o dużej wartości.

Zajęcia kierujemy do osób, które pomimo młodego wieku, widzą w przyszłości siebie jako webdesignera, webwritera lub webmastera a przede wszystkim są w stanie myśleć bez smartfona przez 6 godzin.

Koszt zajęć: 250 zł za cały tydzień nauki!

Podstawy programowania w języku PHP. Programistyczne Ferie w Poznaniu dla młodzieży
powyżej 11 roku życia!

Język PHP czyli Hypertext Preprocessor to w pełni obiektowy język programowania wykorzystywany najczęściej do tworzenia internetowych aplikacji bazodanowych takich jak na przykład Facebook. Za jego pomocą można tworzyć zarówno aplikacje, jak i skrypty obsługiwane z wiersza poleceń oraz aplikacje graficzne.

Głównym celem zajęć jest stworzenie prostej aplikacji internetowej z wykorzystaniem formularza HTML (ankieta, system logowania), zapoznać Ciebie ze składnią języka PHP.

Na zajęciach dowiesz się co to są stałe, zmienne oraz tablice i obiekty. Ponadto przyjrzysz się procesowi zależnemu od warunków, nauczysz się wykonywać zadania cykliczne i poznasz podstawowe algorytmy i szablony występujące w świecie języków programowania. 

Zajęcia przeznaczone dla osób szybko piszących na klawiaturze oraz chętnych zmierzyć się z zawodem programisty aplikacji bazodanowych!

Koszt zajęć: 300 zł za cały tydzień nauki!

Pracownia komputerowa.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Brandsteattera w Poznaniu.

Do dyspozycji mamy nowoczesną pracownię komputerową z profesjonalnym oprogramowaniem. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8:00 i trwają do godziny 14:00.

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 z Poznania

Koszt zajęć.

Opłata za 5 dniowe zajęcia wynosi od 250 do 300 zł.
Maksymalnie w zajęciach może uczestniczyć 25 osób.
Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 11 roku życia.