Fabryka rysunku.

Chcesz nauczyć się rysować? Wybierasz się do liceum plastycznego lub na studia artystyczne? Tak się składa, że w te ferie zajęcia z malarstwa i rysunku poprowadzi dr Władysław Radziwiłłowicz wykładowca z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Collegium da Vinci oraz nauczyciel z Fabryka Studio. To niebywała okazja, aby poznać i uczyć się od najlepszych!

» Zapisz się na zajęcia! «

Malarstwo.

Poprzez cykl zajęć dzieci/młodzież poznają podstawowe właściwości barw, ich temperaturowe/psychofizjologiczne i symboliczne oddziaływanie na nas. Nauczą się podstaw mieszania kolorów, różnych technik nakładania farby, sposobów zestawiania kolorów.

Rysunek.

W części rysunkowej uczestnicy zajęć poznają podstawy perspektywy linearnej, podstawy rysunku światłocieniowego oraz linearnego. W trakcie zajęć można będzie wypróbować różne techniki rysunkowe: ołówek, piórko i tuszo, pędzel i tusz, węgiel.

Praca narysowana ołówkiem z Fabryka Studio - Projekt Edukacja

Pracownia komputerowa i rysunku.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Brandsteattera w Poznaniu.
Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8:00 i trwają do godziny 14:00.

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 z Poznania

Władysław Radziwiłłowicz.

Absolwent ASP w Poznaniu. W 1996 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej i malarstwa. W 2009 r. obronił doktorat z malarstwa. Obecnie prowadzi II Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przez 5 lat prowadził również zajęcia w pracowni malarstwa w Instytucie Wzornictwa Przemyslowego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i wideo. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Litwie, USA, Japonii.

Cel zajęć.

Jednym z celów zajęć w ferie jest podniesienie wrażliwości na subtelne różnice kolorystyczne.
Dodatkowym celem jest przygotowanie uczestników do egzaminów na studia, gdzie rysunek i malarstwo są częścią sprawdzianu kwalifikacyjnego. Większość ćwiczeń odbywać się będzie w formie rysowania/malowania z natury i będzie dostosowane do stopnia zaawansowania

uczącego się, jego postępów oraz zaangażowania.

Koszt zajęć.

Opłata za 5 dniowe zajęcia wynosi 300 PLN.
Maksymalnie w zajęciach może uczestniczyć 16 osób.
Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 12 roku życia.

Fabryka Studio - Projekt Edukacja