Mobilne strony internetowe - dzień 3

Dzisiaj budujemy stronę z klocków. Uczestnicy zgłaszają problem, a na bieżąco pojawia się rozwiązanie. Wszystkie rozwiązania trafiają na stronę celem przekopiowania i użycia w przyszłości. Każdego dnia budujemy stronę od podstaw i każdego dnia problemy zadania trudniejsze. Mózg uczy się poprzez powtarzanie, dlatego można powiedzieć do znudzenia piszemy i piszemy.

Struktura strony

Każda strona powstająca spod naszej klawiatury jest poprawna od strony kodu oraz spełnia wymogi dostępności dla osób niepełnosprawnych. Pojawiają się takie pojęcia jak konspekt, akapit, margines, nagłówek i stopka, sekcje i co jeszcze nie sposób zapamiętać jest tego sporo.

Kompozycja

W trakcie prac nad stroną pojawiają się zagadnienia dotyczące kompozycji dokumentu. Okazuje się, że umiejętność korzystania w programu na przykład Microsoft Word nie czyni z nikogo znawcy w dziedzinie tworzenia dokumentów. Mamy wiele do nadrobienia, głowa do góry i do przodu!

Ferie

To miało być spotkanie przy komputerach w Ferie, a okazało się drogą przez mękę. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że stworzenie prostej strony to taki trudny i żmudny proces, a w dodatku mobilnej. Jako profesjonalista hołduje zasadzie, że od pierwszego do ostatniego znaku trzeba świadomie panować na kodem, ponieważ w kodowaniu nie ma dzieła przypadku jest tylko specyfikacja oraz zapisana akcja i odpowiednia reakcja. Każdy z uczestników poznał narzędzia ułatwiające pracę z kodem. Teraz tylko doświadczać i utrwalać według wszelkich teorii przez następne 7 lat, aby stać się profesjonalistą.

Materiały pomocnicze

Przykłady HTML i CSS - example.html
Generator gradientu CSS - http://www.colorzilla.com/gradient-editor
Skróty klawiaturowe w systemach operacyjnych - skroty_klawiaturowe.html
Poprawny kod dokumentu HTML 5 możesz pobrać ze strony pod adresem: http://html.projekt.edu.pl
Program Notepad++ możecie pobrać darmowo ze strony https://notepad-plus-plus.org
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku