Mobilne strony internetowe - dzień 2

Drugiego dnia można by było zadać pytanie: po co wszyscy siedzimy w Ferie w sali komputerowej? Odpowiedź jest prosta! Ponieważ tak jak prowadzący wierzymy, że to czego się uczymy odmieni naszą przyszłość. Dlatego staramy się zrozumieć jak to wszystko działa, i jak stworzyć własną stronę internetową.

Akcja - reakcja

Akcja, czyli polecenie HTML jest niczym rozkaz do wykonania dla przeglądarki. Najmniejszy błąd w kodzie powoduje, że się strona nie wyświetla. Jednak mamy cel, i wiemy, że droga do tego celu nie będzie łatwa! Ocieramy pot z czoła i… krzyczymy: „mi coś nie działa!” czekając na właściwą reakcję prowadzącego :-)

Upiększanie strony

Upiększania strony dokonuje się poprzez modyfikację domyślnych parametrów wyświetlania. Tutaj prawo jest jeszcze bardziej surowe, zapomnisz o dwukropku - klops, nie zakończysz linii kodu średnikiem - klops! I w ten sposób powstaje pyszny dwudaniowy obiad :-) My się jednak nie poddajemy - wiara czyni cuda!

Mniejsza mniejszość

Jest też mniejsza mniejszość, która uważa, że przeglądanie filmików na kanale YouTube lub granie w gry ma przyszłość! Na szczęście w większości przypadków udaje się ich zmotywować do pracy. Jutro określamy ostateczny cel, czyli temat własnej strony internetowej, i tu projektantów czeka wielka niespodzianka!

Materiały pomocnicze

Przykłady HTML i CSS - example.html
Generator gradientu CSS - http://www.colorzilla.com/gradient-editor
Skróty klawiaturowe w systemach operacyjnych - skroty_klawiaturowe.html
Poprawny kod dokumentu HTML 5 możesz pobrać ze strony pod adresem: http://html.projekt.edu.pl
Program Notepad++ możecie pobrać darmowo ze strony https://notepad-plus-plus.org
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku