Mobilne strony internetowe - dzień 5

W końcu nadeszła chwila prawdy! Osoby które pracowały sumiennie przez pięć ostatnich dni teraz mogą pochwalić się własną stroną. Wielkie brawa dla was, za wytrwałość, za wasze chęci, za trud włożony w ten sukces! Z początku łatwo nie było, po środku drogi także, jednak na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że się czegoś nauczyli. Pisanie kodu HTML nie jest wcale takie trudne. Niektórym przyda się ta wiedza w szkole, inni pewnie odłożą temat programowania na jakiś czas. Jednak wierzę, że na zawsze pozostanie w głowach uczestników łatwość kodowania oraz dobre wspomnienie.

90 sekund

90 sekund - tyle czasu zajmuje uczestnikom stworzenie szablonu poprawnej strony internetowej. Wystarczy dodać elementy graficzne i strona gotowa. Teraz wszyscy już wiedzą gdzie szukać pomocy, jak tworzyć i naprawiać kod oraz jak wyceniać swoją ciężką pracę!

Podstawy informatyki

Każdy z uczestników przeszedł chrzest bojowy. Tworzenie folderów oraz plików, skróty klawiszowe, edycja kodu HTML i CSS, grafika rastrowa, pojęcia z zakresu kompozycji oraz typografii, każdego dnia powtórka (bez ocen), tyle wiedzy w Ferie! Wszystko profesjonalnie i na najwyższym poziomie jakości!

Słowo od prowadzącego

Za każdym razem kiedy spotykam grupkę młodych osób cieszę się, że mogę dzielić się z nimi swoją wiedzą. W czasach kiedy ja rozpoczynałem przygodę z komputerem w moim mieście było ich zaledwie pięć. Dzisiaj jest odwrotnie, komputery są dosłownie wszędzie. Wszystko się zmieniło, lecz pomimo powszechnego dostępu do wiedzy oraz komputerów zapału do prawdziwej informatyki jakby mniej. Zawsze daję uczestnikom to czego sam nie doświadczyłem, a jednocześnie to co człowiek jest w stanie zrozumieć i przyswoić. Ile z tego biorą? Tego nie wiem, jednak zawsze miło jest popatrzeć jak się rozwijają!

Materiały pomocnicze

Generator gradientu CSS - http://www.colorzilla.com/gradient-editor
Skróty klawiaturowe w systemach operacyjnych - http://help.projekt.edu.pl/skroty_klawiaturowe.html
Poprawny kod dokumentu HTML 5 możesz pobrać ze strony pod adresem: http://html.projekt.edu.pl
Program Notepad++ możecie pobrać darmowo ze strony https://notepad-plus-plus.org
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku