Mobilne strony internetowe - dzień 4

Strony internetowe na finiszu. Powtórka za powtórką, najpierw Photoshop później HTML. Celem powtórek jest samodzielna kreatywna praca nad projektem. Okazuje się, że wystarczą 3 dni intensywnej nauki, aby zostać webmasterem. Nabyta wiedza w zupełności wystarczy, aby stworzyć stronę od podstaw. Wiemy już jak badać błędnie działający kod oraz gdzie szukać potrzebnej wiedzy w internecie. Jutro dzień w którym opublikujemy swoje strony w internecie!

Projekt graficzny

Każdy dzisiaj doświadczył jak to jest być projektantem stron internetowych. Tworzyliśmy baner reklamowy w programie Photoshop składający się tła oraz wyszparowanych obiektów kluczowych, który miał być głównym motywem graficznym naszej strony! 

Kodowanie

Po zaprojektowaniu banera w programie graficznym przyszedł czas na kodowanie! Linijka po linijce, znacznik po znaczniku, mozolnie i w pocie czoła niczym lokomotywa ze stacji Tuwima. Ostatecznie są i jutro po raz pierwszy ujrzą światło dzienne!

Total Commander

„Stary ale jary” chciałoby się rzec, a mowa tu o programie Total Commander, którego idea pamięta początki informatyki na świecie. Dwa okienka symbolizujące różne lokalizacje plików, pomiędzy którymi rozgrywa się cała akcja - kopiowanie, usuwanie, edytowanie itp. My wykorzystamy program do przesłania naszych stron na serwer internetowy, który fizycznie znajduje się w Warszawie.

Materiały pomocnicze

Generator gradientu CSS - http://www.colorzilla.com/gradient-editor
Skróty klawiaturowe w systemach operacyjnych - http://help.projekt.edu.pl/skroty_klawiaturowe.html
Poprawny kod dokumentu HTML 5 możesz pobrać ze strony pod adresem: http://html.projekt.edu.pl
Program Notepad++ możecie pobrać darmowo ze strony https://notepad-plus-plus.org
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku