Mobilne strony internetowe - dzień 2

Rozpoczynamy małą powtórką, a później mocne uderzenie. Uruchamiamy edytor Adobe Dreamweaver CC. Dla większości osób to pierwsze zetknięcie się z tak profesjonalnym edytorem. Poznajemy interfejs użytkownika oraz narzędzia ułatwiające i przyspieszające pracę programisty. Problemy z użytkowaniem oraz kodowaniem to sprawa oczywista, ponieważ możemy na palcach rąk policzyć godziny doświadczenia w programowaniu. Wiemy jednak, że doświadczenie nie bierze się z jednokrotności dlatego konsekwentnie przechodzimy od zadania do zadania.

Myśleć jak komputer

Każde zadanie rozkładane jest na najdrobniejsze szczegóły, tak samo jak robi to komputer. Linijka po linijce sprawdzamy poprawność kodu, po to, aby strona w przeglądarce wyświetlała się poprawnie. Poznajemy narzędzia ułatwiające szukanie błędów!

Grafika komputerowa

Uczestnicy zajęć mają bardzo małe doświadczenie w tworzeniu grafiki komputerowej. Zdobyta w szkole wiedza nie przydaje się w profesjonalnym projektowaniu, dlatego jutro dzień Adobe Photoshop i grafiki rastrowej!

Ciemnia fotograficzna

Pracujemy nad kodem strony niczym górnicy w sztolni lub fotograf w ciemni. Dzieje się tak dlatego, że nowoczesne aplikacje pozwalają zmienić schemat kolorystyczny interfejsu użytkownika na zdecydowanie ciemniejszy, a wbudowane w okna rolety odciąć się od światła słonecznego. Korzystamy zarówno z pierwszej jak i drugiej opcji! Cicho wszędzie, głucho wszędzie…

Materiały pomocnicze

Generator gradientu CSS - http://www.colorzilla.com/gradient-editor
Skróty klawiaturowe w systemach operacyjnych - http://help.projekt.edu.pl/skroty_klawiaturowe.html
Poprawny kod dokumentu HTML 5 możesz pobrać ze strony pod adresem: http://html.projekt.edu.pl
Program Notepad++ możecie pobrać darmowo ze strony https://notepad-plus-plus.org
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku