Mobilne strony internetowe - dzień 5

Koniec nadszedł niespodziewanie jak złodziej w nocy! Zaskoczył na tyle, że nie było czasu pożegnać się z niektórymi osobami. Spędziliśmy wspólnie pięć dni, w trakcie których z wielkim zaangażowaniem uczyliśmy się komend HTML'a, gdzie nacisk kładziony był przede wszystkim na zrozumienie sposobu działania przeglądarki internetowej. Linijka po linijce, dzień po dniu, a wszystko po to, aby powstały samodzielnie zakodowane strony internetowe.

Strona w 90 sekund

90 sekund - tyle czasu zajmuje uczestnikom stworzenie szablonu poprawnej strony internetowej. Wystarczy dodać elementy graficzne i strona gotowa. Wszyscy już wiedzą gdzie szukać pomocy, jak tworzyć i naprawiać kod oraz jak wyceniać swoją ciężką pracę!

Podstawy informatyki

Każdy z uczestników przeszedł chrzest bojowy. Tworzenie folderów oraz plików, skróty klawiszowe, edycja kodu HTML i CSS, grafika rastrowa, pojęcia z zakresu kompozycji oraz typografii, każdego dnia powtórka (bez ocen), tyle wiedzy w Ferie! Wszystko profesjonalnie i na najwyższym poziomie jakości!

Słowo podziękowania

Dziękuję za waszą ciężką pracę i zaangażowanie! Było mi bardzo miło oglądać Was podczas nauki. Programowanie stron może nie jest łatwe, jednak efekt końcowy jest zawsze zachwycający. Zgodnie z obietnicą zapisałem się na terapię do psychologa, ponieważ słowo „u mnie coś nie działa” oraz „a u mnie działa” wykrzykiwane bez ostrzeżenia, źle wpływa na mój układ nerwowy. Mam nadzieję, że czas spędzony w sali komputerowej wykorzystacie dobrze. Kolejny raz potwierdziło się, że osoby z którymi dane mi było spotkać się wcześniej, radzą sobie z komputerami bardzo dobrze. Życzę wam sukcesów na niwie szkolnej i do zobaczenia następnym razem!

Materiały pomocnicze

Przykłady HTML i CSS - example.html
Generator gradientu CSS - http://www.colorzilla.com/gradient-editor
Skróty klawiaturowe w systemach operacyjnych - skroty_klawiaturowe.html
Poprawny kod dokumentu HTML 5 możesz pobrać ze strony pod adresem: http://html.projekt.edu.pl
Program Notepad++ możecie pobrać darmowo ze strony https://notepad-plus-plus.org
Nasze działania możesz śledzić na naszym Facebooku