Joomla w Ferie 2017.

Zajęcia informatyczne w Ferie? Tak! Nasza propozycja to informatyka na wesoło, bez ocen, przede wszystkim zabawa. Tej zimy nauczysz się tworzyć, aktualizować i zarządzać treścią na stronie internetowej w oparciu o popularny system Joomla!

Treść.

Strona internetowa to przede wszystkim treść. Poznasz zasady tworzenia artykułów do internetu oraz podstawy języka HTML aby dostosować treść do wymagań i standardów wyszukiwarek internetowych takich jak Google.

Ikona programu Microsoft Office Word

Grafika.

Warstwa wizualna strony internetowej jest tak samo istotna jak jej treść. Nauczysz się tworzyć i zapisywać zoptymalizowane obrazy do internetu w profesjonalnych programach graficznych Adobe Fireworks i Adobe Photoshop.

Ikona programu Adobe PhotoshopIkona programu Adobe Fireworks

System zarządzania treścią Joomla.

Joomla to darmowy system zarządzania treścią strony internetowej napisany w języku PHP, korzystający z bazy danych MySQL. System rozprowadzany na licencji wolnego oprogramowania, czyli oprogramowania, które może być uruchamiane, kopiowane, rozpowszechniane, analizowane oraz zmieniane i poprawiane przez użytkowników.

MacBook Pro z panelem administracyjnym Joomla

Pozycjonowanie SEO.

Pozycjonowanie to gorący i nie do końca zrozumiały temat w dzisiejszych czasach. Zasady i algorytmy pozycjonowania zmieniają się niczym obrazy w kalejdoskopie, a znawcy tematu niechętnie dzielą się wiedzą. Jednak jakoś to wszystko działa, tylko pytanie jak? Tematyce pozycjonowania lub też optymalizacji poświęcimy jeden dzień zajęć. Jeśli chcesz być fachowcem od SEO musisz poznać zasady jakie panują w świecie wyszukiwarek internetowych!

Pracownia komputerowa.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 38, przy ul. Brandsteattera w Poznaniu.
Do dyspozycji mamy nowoczesną pracownię komputerową z 25 stanowiskami oraz profesjonalnym oprogramowaniem.
Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8:00 i trwają do godziny 14:30.

Szkic budynku Szkoły Podstawowej nr 38 z Poznania